Aktualności Aktualności

Jarmark z królewną Anną

W niedzielę 22 lipca 2018 roku na Przedzamczu w Brodnicy odbył się XIII Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny o wdzięcznej nazwie „Jarmark z królewną Anną".

Stało się już tradycją, że obok wielu wystawców z kraju i zagranicy, z tej formy promocji korzysta również Nadleśnictwo Brodnica prowadząc aktywną edukację przyrodniczą i prezentując korzyści płynące z prowadzonej przez Lasy Państwowe wielofunkcyjnej gospodarki leśnej. Nadleśnictwo jest na jarmarku od pierwszej edycji i zawsze stanowi jeden z jego filarów.

Prezentacji wystawianych sadzonek drzew i krzewów, próbek drewna, towarzyszyła prowadzona przez leśników edukacja leśna połączona z licznymi, atrakcyjnie nagradzanymi konkursami. Uciechę miały przede wszystkim dzieci i młodzież, ale nie brakowało również dorosłych, zainteresowanych  poszerzaniem wiedzy przyrodniczej oraz wymiany poglądów i spostrzeżeń związanych z gospodarką leśną.

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy zwiedzających i byliśmy ciekawą propozycją na niedzielę i nikt spędzonego z nami czasu nie żałował.